Bir Kıbrıs Rüyası pdf oku

Bir Kıbrıs Rüyası
Bir müzik bahçesi…
Rüya Taner’den eşsiz bir nota albümü…
 
 
Türkçede “Rüya” aynı zamanda “hayal” demektir…. Daha küçük bir çocukken tanıdığım Rüya da sadece müzik açısından yetenekli babasının, büyük babasının ya da halasının değil, tüm dünyada alanında kendini kanıtlayan neslinin de hayallerini gerçekleştirdi. Rüya’nın bir piyanist olarak daha uzun yıllar boyunca muhteşem yeteneklerini ve becerilerini ispatlamaya devam edeceği konusunda hiçbir şüphem yok.
Rauf  Raif  DENKTAŞ
 
Kıbrıs Türk toplumunda müzik kültürünün oluşum ve gelişiminde, Tanerler’in katkısı ve hizmetleri, babadan evlada geçerek süregelmiş ve âdeta bir gelenek olmuştur!
Hakkı ATUN
 
Rüya Taner, Kıbrıs’ın yetiştirdiği en önemli piyanistlerinden biridir. Bu mertebeye ulaşmak için insanın çok çalışması gerekir. Resital verilmediği pandemi döneminde bu kitapta göreceğiniz aranjmanları yapmıştır. Piyano öğrencileri için çok yararlı olacağından eminim. Öğrenciler Holstein’in solfejini çalışırken onun yanında armoni zenginliği olan bu notalar evdeki mecburi dinleyicileri de rahatlatacaktır.
Bekir AZGIN
 
Albümdeki şarkı ve marşları okuyunca heyecanlandım. Birçok başarılı sanatçımız dünyanın önde gelen eserlerini muhteşem biçimde icra etse de onların bize ait eserleri, melodileri çalması benim için her zaman çok değerli. Rüya’nın bu albümdeki yorumundaki sadelik tam da bizim müziğimize uyan bir ustalık taşıyor. “Sanatçılar yaşlanmaz olgunlaşır” derim hep.
Kürşat BAŞAR
 
Sevgili Rüya’nın minnacık parmaklarının piyano tuşlarına tutkulu dokunuşuna şahit olduğumda, onun bir “müzik bahçesi” içine doğduğunu, bu çok verimli toprağa kök salmış büyükbaba, baba ve halanın “orman”ında yükselişini hayal etmiştim… Rüya, bu “müzik ormanı”ndan çıktı, sanatla dopdolu yaşam yolculuğunda “harika” bir kariyerle küçük toplumumuzun “dünyalı” sesi, soluğu, ritmi, hatta resitali oldu. Onun siyasetin, sanata ve müziğe vurduğu darbelere karşı inatla sürdürdüğü çabalarını onurla selamlıyorum.
Hasan KAHVECİOĞLU

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir